FOX mezeluri – the Syndicate – agentia de publicitate care creeaza pofta de Fox

Vremea casatoriilor aranjate a trecut de mult, dar in bucatarie acest obicei dainuie si da nastere celor mai delicioase mese. Dovada este in cel mai nou spot semnat the Syndicate, agentia care le-a facut lipeala salamului sandwich toast de la Fox cu painea toast.

Spotul este un rollercoaster de beauty-shot-uri sustinut de muzica si efecte alese atent, pentru a reda cat mai fidel aceasta idila din care a rezultat un sandwich irezistibil. Brief-ul a fost “pofta”, iar the Syndicate a livrat mai ceva ca o firma de “food delivery”.

““Sunt ca soarele si luna” sau “se potrivesc ca sarea si piperul” nu sunt neaparat cele mai bune comparatii atunci cand vorbim despre iubire adevarata. Soarele cam alearga luna. Sau invers. Sarea cu piperul au sens doar in cadrul unui preparat, deci ar fi o relatie mai… moderna. Diferentiatorul salamului sandwich toast de la Fox este forma perfecta pentru sandwich. Prin urmare, “sunt ca painea toast si salamul Fox” este la fix, chiar daca nu suna romantic. Asa am ajuns sa cream o poveste savuroasa despre dragoste la prima deschidere a frigiderului.”, Ovidiu Anghel  (Copywriter & Sandwich Enthusiast, the Syndicate).

fox mezeluri sandwich

Spot TVC